cyber

Cyberwojna

Cyberwojna (Wojna cybernetyczna) – wykorzystanie komputerów, internetu i innych środków przechowywania lub rozprzestrzeniania informacji w celu przeprowadzania ataków na systemy informatyczne przeciwnika. Wojnę cybernetyczną od klasycznych wojen odróżnia środowisko pola walki – mają być nim systemy i sieci teleinformatyczne. 

Atak Distributed Denial of Service (DDoS) to próba uniemożliwienia świadczenia usługi online przez przytłoczenie jej ruchem z wielu źródeł. Kierują one szeroką gamę ważnych zasobów, od banków po serwisy informacyjne, i stanowią poważne wyzwanie, aby upewnić się, że ludzie mogą publikować i uzyskiwać dostęp do ważnych informacji.

Na stronie http://www.digitalattackmap.com możemy śledzić takie ataki w czasie rzeczywistym. Mapa Digital Attack wyświetla globalną aktywność DDoS w danym dniu. Ataki są wyświetlane jako linie kropkowane, skalowane do rozmiaru i umieszczane według krajów źródłowych i docelowych ruchu ataku.

Digital Attack Map to wizualizacja danych na żywo z ataków DDoS na całym świecie, stworzona dzięki współpracy Google Ideas i Arbor Networks . Narzędzie wyświetla anonimowe dane o ruchu ataku, aby umożliwić użytkownikom między innymi znajdowanie raportów o przerwach w działaniu danego dnia.

Piotr i Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.